20 maja 2023

TRENERZY

 

Głównym kryterium wyboru trenera dla naszego Appenzellera jest znajomość zachowania psów i zwierząt. W okresie szczenięcym szkolenie małego Apka polega na pokazywaniu świata, poprzez przemyślaną harmonijną i regularną pracę. Motywacja i dowartościowanie otwiera naszego szczeniaka pogłębiając Naszą relację z nim. Dlatego warto zainwestować w człowieka, któremu zaufamy, który poprowadzi nas, pokaże, wyjaśni, omówi dany problem z największymi szczegółami. Właśnie szczegóły, dokładność i drobiazgowość mają ogromne znaczenie przy wychowywaniu Appenzellera, to niesamowicie inteligentny pies, świetny obserwator, który wyłapie każde niedociągnięcie z Naszej strony i wykorzysta je. Trener powinien umieć przewidzieć konsekwencje danego zachowania. Uprzedzić Nas o + i - potrafić modelować zachowanie zachowaniem, bez używania siły!!!

 

Warto by Nasz trener prowadził szkołę dla psów i psie przedszkola. Psie przedszkole z mojego punktu widzenia to bardzo fajna i pożądana sprawa, zakładając, że prowadzona jest z głową. Co to jest przedszkole? - wg. PWN "zadaniem przedszkoli jest zapewnienie dzieciom właściwych warunków rozwoju fiz., umysłowego, emocjonalnego i społecznego, wyrównywanie ewentualnych braków i opóźnień w tym zakresie, przygotowanie dziecka do nauki w szkole oraz pomoc pracującym rodzicom w zapewnieniu dzieciom opieki wychowawczej"

 

Przekładając na psie przedszkole powinno: przygotować szczeniaka do możliwości rozpoczęcia nauki funkcjonowania w świecie ludzi. Powinno Nam pokazać wstęp do tego co będziemy uczyć w następnym etapie np. podstawy podstaw nauki skupiania uwagi na przewodniku, odwoływanie od bodźców (innych psów i ludzi), przywołanie do przewodnika, chodzenie przy nodze na luźnej smyczy, siad czy waruj, a także czas na relaks i zabawę, pracę w rozpraszających warunkach. Przerabiając w/w ze swoim trenerem można przystępować do kolejnego etapu nauki.

 

POLECANI przez grupowiczów:

 

 

Oborniki Wielkoposkie

 

 

Łódź

w Polsce

APPENZELLER SENNENHUND